Aranżacje łazienki o małym metrażu. Jakie kolory wybrać?

Mała powierzchnia łazienki to nie problem! Często zdarza się, że mieszkanie ma całkiem duży metraż, lecz dla tego pomieszczenia nie zostaje aż tak dużo miejsca. Czy mimo wszystko można urządzić ją w stylowy sposób? Zdecydowanie tak – dziś podpowiadamy, jakie kolory i dodatki wybrać do małej łazienki!

Pomysłowe aranżacje łazienki

Łazienka to niezbędne pomieszczenie w każdym domu. To miejsce, w którym nie tylko dbamy o higienę, ale też odpoczywamy po ciężkim dniu – uwielbiamy wieczorny relaks, długie kąpiele z dodatkiem olejku czy soli. Dlatego też warto zadbać, by aranżacje łazienki były przemyślane, estetyczne, a przede wszystkim funkcjonalne. Bardzo ważną rolę odgrywają kolory oraz materiały, których użyjemy do wyposażenia. Oto kilka naszych wskazówek!

Aranżacje łazienki – jakie kolory wybrać?

Urządzając łazienkę, pod uwagę musimy wziąć jej metraż oraz kształt. Nawet najmniejsze pomieszczenia można wyposażyć w funkcjonalny, ciekawy i modny sposób – liczy się pomysł i jak najbardziej optymalne wykorzystanie przestrzeni. Urządzamy ją bowiem na kilka lat i dobrze, gdy wybierzemy odpowiednią kolorystykę. Tak jak podczas doboru kolorów do innych pomieszczeń, obowiązuje jedna, prosta zasada: ciemne kolory pomniejszają przestrzeń, jasne zaś – powiększają.

Jeśli pomieszczenie jest małe i w dodatku bez okna, aranżacja łazienki musi być utrzymana w pastelowych barwach – ciemniejsze mogą być np. dodatki. W tym przypadku intensywne barwy są raczej niewskazane: spotęgują one wrażenie ciasnoty, „upchnięcia” wszystkich elementów łazienki w bardzo bliskiej odległości. A czy mała łazienka może być biała? Jak najbardziej – jest to kolor uniwersalny, ponadczasowy i optycznie powiększający pomieszczenie. Warto jednak złamać go kolorowymi dodatkami i dekoracjami, np. czernią, brązem czy czerwienią.

Jeśli zaś łazienka jest przestronna i dobrze oświetlona, można spokojnie wybrać ciemne odcienie – z pewnością nie zaszkodzą one pomieszczeniu. Takie aranżacje łazienki mogą posiadać jasne dodatki w postaci armatury, ręczników, świeczek czy innych dekoracji wnętrza. Kontrast ożywi pomieszczenie i doda mu dynamiki: można także spróbować czegoś niestandardowego, takiego jak np. geometryczne kształty w intensywnym kolorze na jednej ze ścian.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *