Co warto wiedzieć o Esperalu przed poddaniem się leczeniu

Alkoholizm zwykle zaczyna się niewinnie. Lampka wina przed snem, piwo ze znajomymi podczas grilla, wspólne wyjście do lokalu, żeby się odstresować. Napoje wysokoprocentowe dają na chwilę poczucie radości, pozwalają zapomnieć o problemach, ośmielają i pomagają być duszą towarzystwa na każdym przyjęciu. Jeśli zdarza się to sporadycznie, to nic w tym złego. Problem pojawia się natomiast wtedy, kiedy osoba spożywająca alkohol nie wyobraża sobie ani jednego dnia bez zaglądania do kieliszka. Wówczas jest to sygnał alarmowy do podjęcia leczenia i uwolnienia się od nałogu.

Esperal – czym jest i jakie jest jego działanie

Niewątpliwie jest najbardziej znanym środkiem w walce ze zwalczeniem alkoholizmu. Skutecznym środkiem odstraszającym alkoholika od sięgnięcia po napoje, będące źródłem jego problemu jest wystąpienie szeregu dolegliwości, bardzo przykrych i długotrwałych, które mają zniechęcić do ponownego spożycia alkoholu. W ten sposób właśnie działa Esperal. Wszyty pod skórę, oprócz tego, że powoduje uporczywe m.in. bóle głowy, wymioty, lęki, drgawki oraz przyspieszone bicie serca, ma za zadanie pokazać, że alkohol wcale nie przynosi oczekiwanej ulgi i rozluźnienia. Walka z alkoholizmem nie jest łatwa i zdarza się, że trwa do końca życia. Wszywka alkoholowa pomaga oczyścić organizm z toksyn i przygotować go do dalszego uwalniania się od nałogu przy pomocy sesji terapeutycznych z doświadczonym specjalistą.

Możliwe działania niepożądane występujące po wszyciu Esperalu

Jak w przypadku każdego zabiegu możliwe są działania niepożądane, występujące po zaszyciu. Do najczęstszych zalicza się:

  • nudności i wymioty
  • metaliczny posmak w ustach
  • zapalenie wątroby
  • zapalenie nerwu wzrokowego
  • zwiększenie stężenia bilirubiny i cholesterolu we krwi
  • zwiększenie stężenia acetonu w moczu

Nie ma przeciwwskazań do prowadzenia pojazdów, uprawiania sportu, Esperal nie powoduje problemów podczas koncentracji. Osoba posiadająca wszywkę alkoholową może zatem normalnie funkcjonować. Nic się dla niej nie zmienia, za wyjątkiem okresu po spożyciu alkoholu, po zaszyciu. 

Aby podjąć się leczenia, ważna jest chęć samego uzależnionego. To on musi zrozumieć, że chce się wyzwolić spod działania alkoholu. Rozpoczęcie leczenia pod presją otoczenia, najbliższych, nie przyniesie zamierzonego rezultatu, spowoduje frustrację i decyzję o pozbyciu się Esperalu z organizmu i powrotu do uzależnienia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *