Czego nie robić z poszetkami

Moda na poszetki zatacza coraz szersze kręgi. Tą kolorową chusteczkę do kieszonki marynarki chce nosić coraz większa liczba osób. Zdecydowana większość z nich zna podstawowe zasady, których należy przestrzegać przy stosowaniu poszetek. Pozostaje jednak ta grupa osób, dla których poszetka stanowi zagadkę nie do rozwikłania. W swojej niewiedzy bardzo często mogą popełniać faux pas, prowadząc nie tylko do swojej kompromitacji, ale również do wielu niezbyt przyjemnych sytuacji. Jeśli i ty nosisz poszetkę i nie chcesz stać się tematem anegdot na wiele kolejnych miesięcy, koniecznie zapoznaj się z naszym poradnikiem. Dowiesz się z niego co jest dobre dla osób noszących poszetki, a czego zdecydowanie należy się wystrzegać.

Do czego nie nadaje się poszetka

Wyobraź sobie gorące popołudnie. Ty, w ostrym słońcu. Twoje czoło pokrywa się warstwą potu. Pod ręką brak chusteczki czy ręcznika. Dodatkowo, ciemny garnitur potęguje uczucie gorąca. I nagle eureka! Przypominasz sobie że w kieszeni marynarki znajduje się poszetka. Z uśmiechem na ustach sięgasz po nią, zamaszystym gestem strzepujesz, aby się rozłożyła i zadowolony wycierasz pot z czoła. Tego ci było trzeba. Czy jednak rzeczywiście? Czy sądzisz że poszetka, tak bardzo delikatna i misternie złożona, została stworzona z myślą o tak przyziemnych celach? Z pewnością nie. Używanie poszetki do tego celu wygląda co najmniej śmieszne i jest wysoko nieestetycznym zachowaniem. Unikaj go, szczególnie jeśli jesteś w towarzystwie. Jeśli wiesz że mocno się pocisz i sytuacja będzie temu sprzyjała, miej zawsze w kieszeni kilka chusteczek, a najlepiej przeproś gości i udaj się do łazienki. Tam będziesz mógł w spokoju i dokładnie umyć i osuszyć twarz. Z pewnością twoja prezencja na tym zyska, a zachowanie będzie znacznie bardziej profesjonalne.

Poszetka przy posiłku – to kolejna ważna sprawa do omówienia. Pamiętaj że ta chusteczka, która leży w kieszeni twojej marynarki nie służy do obcierania ust po posiłku. Tłuszcz, resztki zupy czy ziemniaków. Poszetka z uwagi na swoje niewielkie rozmiary i materiał, z jakiego jest wykonana nie nadaje się do takich celów. Aby otrzeć usta po jedzeniu, skorzystaj po prostu z serwetek, które znajdują się na stole, przy którym usiadłeś do posiłku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *