Gruntowe pompy ciepła

Strona główna Fora Dom i ogród Gruntowe pompy ciepła

Wyświetlanie 6 wpisów - od 1 do 6 (z 6 w sumie)
  • Autor
    Wpisy
  • #6506
    helena_12
    Klucznik

    Jak działają gruntowe pompy ciepła i czy warto je instalować w domu jednorodzinnym

    #1397
    dzikus
    Klucznik

    Jak najbardziej można zainstalować pompę ciepła, ale potrzebna będzie dogłębna analiza budynku

    #6274
    vincent_123
    Klucznik

    Pompa ciepła pracuje na niskich różnicach temperatur. Układ grzewczy w starszych domach zwykle zakłada wyższą temperaturę zasilania wody, więc przy niższej dom będzie po prostu zimą niedogrzany. Można jednak okresowo załączyć grzałki elektryczne w przypadku silnych mrozów i tak rozwiązać ten problem

    #6275
    yanekk
    Klucznik

    Idealne byłoby w takim wypadku, żeby kompleksowo zmodernizować taki budynek

    #6276
    denim_6
    Klucznik

    Można zastosować rozwiązanie, tzw. hybrydowe, czyli połączyć pompę ciepła z kotłem gazowym, wówczas podczas siarczystych mrozów ogrzewanie będzie gazowe, a w cieplejsze dni pompą ciepła

    #6277
    chester
    Klucznik

    Jeśli chodzi o rodzaje pomp ciepła, najlepiej zapoznać się z ich specyfikacją, np. na stronie: https://fotowoltaikawpolsce.com/ranking-pomp-ciepla, zamiast wybierać bez żadnej wiedzy

Wyświetlanie 6 wpisów - od 1 do 6 (z 6 w sumie)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.