Idealna sypialnia dla naszego dziecka

Pokój dziecięcy ma spełniać wiele funkcji. Być miejscem do zabawy, wypoczynku, nauki. Często gdy po kilkunastu miesiącach (albo nawet kilku latach) nocowania dziecka w sypialni rodziców marzymy o tym, aby nasza pociecha zaczęła przesypiać noce w swoim własnym pokoju. Co zrobić aby pokój dziecięcy był nie tylko miejscem do zabawy ale też atrakcyjnym miejscem do nocnego wypoczynku?
Przede wszystkim łóżko naszego dziecka musi się miło kojarzyć. Wygodny materac i atrakcyjna rama to nie wszystko. Często kluczową rolę spełnia pościel dla dziecka. Wybierając pościel musimy pamiętać, że musi być ona dla malucha atrakcyjna. Pościel dziecięca charakteryzuje się przede wszystkim dużym wyborem wzorów i kolorów. Jeżeli nasza pociecha aktualnie fascynuję się jakąś kreskówką bądź postacią z bajki warto właśnie z takim motywem pościel zakupić. W końcu kto nie chciałby każdej nocy zasypiać i budzić się obok ulubionego superbohatera, który odgoni wszystkie koszmary?
Pościel dla dzieci oprócz atrakcyjnych wzorów powinna również charakteryzować się dobrym gatunkowo materiałem. Pościel dziecięca najlepiej, gdy wykonana jest z bawełny. Jest to niezwykle przyjemny w dotyku materiał, ale koniecznie zwróć uwagę, aby była to bawełna 100%. Dostępne są też tkaniny z domieszką włókien, które nie dopuszczają do rozwoju bakterii. Jeżeli nasze dziecko jest alergikiem możemy pomyśleć nad pościelą satynową. Nie przyciąga drobinek kurzu, ale chłód materiału nie każdemu dziecku przypadnie do gustu.
Ważny jest również rozmiar. Dziecko przytłoczy pościel w „dorosłym” rozmiarze. Musimy również pamiętać, że maluch rośnie szybko i kupowanie pościeli „na teraz” mija się z celem, gdyż za kilka miesięcy będzie ona już za mała, a nie ma nic bardziej nieprzyjemnego niż wystające w nocy zza kołdry stopy. Rozmiar pościeli musi być idealnie dopasowany do rozmiaru kołdry – jeżeli będzie za mała lub za duża kołdra będzie się zwijać, co powoduje spory dyskomfort.
Mając to wszystko na uwadze nie pozostaje nam już nic innego niż podróż do sklepu z pościelami i urządzenie pokoiku dziecięcego w taki sposób, że dziecko nie zechce z niego wyjść przez długie godziny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *