Jak dostać samochód zastępczy z polisy OC

Na pewno nie wszyscy wiedzą o tym, że można mieć samochód zastępczy z polisy OC. Nie jest to oczywiście dostępne w każdej sytuacji. Jeśli nasz samochód został właśnie rozbity, bo ktoś spowodował wypadek, to wtedy polisa OC będzie wszystko pokrywała. Właśnie wtedy będzie można z takiej opcji skorzystać, dlatego warto ten czas wykorzystać dla siebie. Skoro mamy problem, bo nagle nasz samochód, który miał nas dostarczyć do pracy już do jazdy się nie nadaje to bierzemy samochód zastępczy z oc compensa i jedziemy dalej. Nie ma nawet na co czekać. Trzeba korzystać z okazji. Każdy by zrobił to samo na naszym miejscu. 

W ten sposób oszczędzamy:

– czas,

– pieniądze, bo samochód jest za darmo.

-nerwy, bo wiemy, że dojedziemy wszędzie na czas.

Ubezpieczyciel ma obowiązek dostarczyć nam taki samochód. My możemy wykorzystać okazję i wybrać sobie model dostępny w wypożyczalni https://comfortcar.pl/wypozyczalnia-samochodow-szczecin/.  Jeśli mamy rodzinny samochód, bo właśnie wracamy znad morza to podobne auto otrzymamy. Może nie takie samo, bo jeśli nasz egzemplarz ma wiele lat to wypożyczalnie mają nowe modele i my możemy jeden z nich za jakiś czas mieć na określony czas w swoim posiadaniu. 

Nic nie trzeba płacić

Na pewno zastanawiamy się nad tym a co jeśli nie mamy gotówki przy sobie. Taki samochód na dobę kosztuje sporo pieniędzy i my nie jesteśmy na to przygotowani. Nawet, jeśli później mają nam zwrócić pieniądze to czy teraz mamy zapłacić pełną kwotę? Na szczęście dla nas taka transakcja jest bezgotówkowa. Po prostu spisujemy umowę i później faktura wysyłana jest do ubezpieczyciela, który za wszystko musi zapłacić. Teraz już na pewno wiele osób jest o wiele bardziej przekonanych do tego, że jednak w takiej sytuacji nie ma co dzwonić po znajomych i rodzinie tylko kontaktujemy się z firmą, która jest w stanie dostarczyć nam samochód zastępczy. Wtedy w stu procentach będziemy zadowoleni, bo pojedziemy dokładnie tam gdzie to planowaliśmy. Lepiej żebyśmy nie musieli z takiego samochodu korzystać, ale skoro stało się jak się stało to wykorzystujemy okazję. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *