Jak prawidłowo używać detergentów do prania

Pranie jest nieodzownym elementem życia. Niezależnie od tego, czy jest robione w domu, czy w większych obiektach, takich jak hotele, wymaga odpowiedniego sprzętu i środków. Często nieumiejętne stosowanie lub nie dostosowanie produktów do urządzeń, może przysporzyć niemałych problemów, od niezbyt dokładnego usunięcia zabrudzeń, po generowanie sporych kosztów przy używaniu zbyt dużej ilości detergentów. Jak zatem obliczyć, ile poszczególnych środków należy użyć, aby ich uniknąć?

Rodzaje środków do prania

Wbrew pozorom, nie wystarczy samo użycie proszku, aby prać skutecznie. Prawidłowo wyprana pościel ma ogromne znaczenie, ponieważ sen służy odpoczynkowi i regeneracji. W obiektach z ofertą noclegową, w dużej mierze zwraca się uwagę właśnie na czystość pościeli i wygodę podczas spania. Do podstawowych rodzajów środków do prania należą:

  • Proszki,
  • Płyny,
  • Żele,
  • Kapsułki,
  • Płyny do płukania,
  • Odplamiacze,
  • Produkty do prasowania.

Przy dość częstym praniu, bardzo pomocne mogą okazać się środki, które są koncentratami. W tym przypadku, po rozcieńczeniu można uzyskać dużo więcej detergentu, niż w przypadku jednej butelki. Najlepszym rozwiązaniem w przypadku dużej częstotliwości prania, jak np. w hotelach, jest zaopatrywanie się w hurtowniach chemicznych. Dobrze wyposażona hurtownia artykułów chemicznych zapewnia kompleksowe zaopatrzenie, dzięki czemu wszystkie środki dostępne są w jednym miejscu. 

Jak prawidłowo odmierzać detergenty do prania

Najlepsze rezultaty skutecznego prania można osiągnąć poprzez umiejętność odpowiedniego dozowania środków piorących. Należy pamiętać, że większe dawki nie zapewniają lepszej skuteczności prania. Mogą również skutkować niepotrzebnym zapychaniem pralki detergentami. Nadmierne używanie detergentów nie przełoży się również na oszczędność. Prawidłowa dawka zależy w dużej mierze od rodzaju zabrudzeń, wielkości wsadu oraz twardości wody. Wszelkie informacje na temat doboru odpowiedniej ilości produktów znajdują się zazwyczaj na opakowaniach wybranego produktu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *