Jak utrzymać efekty lipolizy na dłużej

Drugi podbródek to zmora nie jednej kobiety. Czasem jest on wynikiem nieprawidłowej diety a czasem to kwestie genetyczne. Bez względu na przyczynę, jest to niechciana ozdoba twarzy, którą pragnie wyeliminować prawie każdy. Sposobem na poprawę wyglądu okolicy twarzy jest zabieg lipolizy podbródka. W związku z tym efekt lipolizy, po jakim czasie zanika. Dlatego warto wiedzieć co zrobić, żeby jak najdłużej cieszyć się pięknym wyglądem.

Co to jest lipoliza podbródka

Przeprowadzenie lipolizy polega na rozpuszczeniu tkanki tłuszczowej za pomocą zastrzyków z fosfatydylocholiną. Jest to substancja, którą pozyskuje się z nasion soi. Lipoliza podbródka przeprowadzana jest przy miejscowym zaleceniu. Fosfatydylocholiną w połączeniu z kwasem deoksycholowym rozrywają wiązania tkanki tłuszczowej. Dalej tłuszcz transportowany jest do wątroby, gdzie następuje jego rozkład. Zabieg trwa od 20-40 minut w zależności od tego, jak dużo tkanki tłuszczowej należy usunąć. Każda ingerencja w organizm niesie za sobą skutki uboczne, dlatego po ostrzykiwaniu występują siniaki i opuchlizna. Ustępują one jednak po kilku dniach. Wykonanie lipolizy nie wymaga rekonwalescencji i niemal natychmiast można wracać do zwyczajnych zajęć. Dla uzyskania najlepszych efektów trzeba ją powtórzyć 2 lub 3 razy.

Jak skutecznie utrwalić efekty zabiegu

Zbyt wiele osób traktuje zabiegi medycyny estetycznej San-Medical jak magiczne zaklęcia. Wystarczy raz użyć magicznej różdżki w postaci skalpela i cieszyć się pięknym wyglądem do końca życia. Niestety, zabieg lipolizy jest jedynie wsparciem procesów biologicznych. I choć daje upragniony efekt, to łatwo może być on zepsuty niezdrowymi nawykami. Poniżej znajdują się 3 proste kroki, jakie należy podjąć w celu utrwalenia efektów lipolizy na długi czas.1. Po pierwsze – picie wody. Podobnie jak w procesie prawidłowego odchudzania musi to być priorytet. Zaleca się wypijanie szklanki wody w godzinnych odstępach. Uwaga: spożycie całej butelki wody na raz w niczym nie pomoże.2. Lekkostrawna dieta. Pomijając fakt, że cały czas trzeba dbać o to, co wkładamy do ust, to na czas zabiegu i zaraz po nim warto unikać ciężkostrawnych posiłków zawierających spore ilości tłuszczu. Lipoliza podbródka to zabieg usuwania tłuszczu z organizmu. Proces ten negatywnie wpływa na organy. Nieodpowiednia dieta może dodatkowo je obciążać, co w konsekwencji wywołuje nieprzyjemne doznania. Pacjentki często skarzą się na mdłości, gdy pozwolą sobie na nieodpowiedni posiłek.3. Dodatkowym wsparciem w eliminacji tłuszczu są drenaże limfatyczne. Dlatego istotne jest niezwłoczne wykonanie całej serii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *