Którą wagę łazienkową wybrać

Chociaż istnieją setki wag łazienkowych dostępnych w różnych kształtach i rozmiarach, można je zasadniczo podzielić na cztery kategorie: tradycyjne wagi mechaniczne, wagi elektroniczne lub cyfrowe, analizatory tkanki tłuszczowej oraz inteligentne wagi z dostępem do Internetu. Decyzja, która z nich jest dla Ciebie najlepsza, sprowadza się w dużej mierze do tego, ile chcesz wiedzieć o swojej wadze i ciele. 

Inteligentne wagi łazienkowe  

Mogą łączyć się ze smartfonem lub tabletem, umożliwiając przeglądanie, przechowywanie i śledzenie statystyk za pomocą aplikacji. Różne wagi oferują różne stopnie funkcjonalności, ale prawie wszystkie z nich przesyłają wagę i inne pomiary ciała do aplikacji po połączeniu z urządzeniem za pomocą Bluetooth i / lub Wi-Fi. Oprócz pomiaru masy ciała większość inteligentnych wag łazienkowych zapewnia szeroki zakres oceny składu ciała, takich jak procent tkanki tłuszczowej, zawartość wody w organizmie i procent masy mięśniowej. 

Analizatory tkanki tłuszczowej

Oprócz pomiaru masy ciała, analizatory tkanki tłuszczowej są zaprojektowane tak, aby wyświetlać procent tkanki tłuszczowej. Pomagają odróżnić utratę tkanki tłuszczowej od utraty wagi. Oprócz zawartości tłuszczu w organizmie, niektóre z nich podają również inne odczyty, takie jak gęstość kości, zawartość procentowa wody w organizmie i BMI. Aby uzyskać najdokładniejsze pomiary ciała, trzeba wprowadzić niektóre istotne statystyki, takie jak wzrost czy płeć. 

Wagi cyfrowe 

Służą głównie do pomiaru wagi. Informacja o wadze jest wyświetlana na ekranie elektronicznym w jednostkach imperialnych lub metrycznych. Niektóre wagi cyfrowe oferują dodatkowe funkcje, takie jak zapamiętywanie wyników.

Wagi mechaniczne 

Są przeznaczone do prostego pomiaru masy ciała. Zwykle nie są wyposażone w żadne dodatki. Wagi mechaniczne są bardzo tanie. Większość pozwala zobaczyć swoją wagę zarówno w jednostkach imperialnych, jak i metrycznych jednocześnie.

Zdecydowany/a na zakup? Dowiedz się więcej, który dokładnie model wybrać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *