Metody diagnozowania zeza

Zez to choroba narządu wzroku, która powoduje poważne zaburzenia widzenia i znacznie utrudnia normalne funkcjonowanie. Dlatego ważne by pacjent cierpiący na to schorzenie możliwie szybko poddał się leczeniu. Dzisiaj dowiesz się, za pomocą jakich urządzeń możliwe jest diagnozowanie zeza i na czym ono polega, a także gdzie zaopatrzyć Twój gabinet okulistyczny w potrzebny do tego sprzęt.

Czym jest Krzyż Madoxa

Jest to urządzenie stosowane do pomiaru zeza, w kształcie krzyża, w którego środku, czyli w punkcie zerowym zamontowane jest białe światło. Na ramionach krzyża umieszczone są podziałki. Są one oznaczone liczbami. Znajdujące się pomiędzy liczbami odstępy odpowiadają stopniom łukowym. Za pomocą tego urządzenia można dokonać pomiaru:

  • zeza ukrytego, czyli heterophorii;
  • obiektywnego kąta zeza;
  • kąta Gamma

Gdzie kupić urządzenie do diagnozowanie zeza

Pomoce do diagnostyki zeza najlepiej nabyć u sprawdzonych, godnych zaufania dostawców, takich jak sklep MDT. Urządzenia te zapewniają wysoką dokładność pomiaru i posiadają wszystkie niezbędne atesty, a także normy dopuszczające do sprzedaży w Unii Europejskiej.
W sklepie MDT nabyć też można specjalistyczne urządzenia przeznaczone do leczenia zeza takie jak np. stymulator widzenia Campbella, lokalizator akustyczny lub Cheiroskop.

Jak wygląda badanie przy użyciu Krzyża Maddoxa?

Diagnozując zeza ukrytego, badanie przeprowadza się w przyciemnionym pomieszczeniu, w odległości 5 m od aparatu. Osoba badana fiksuje światło znajdujące się w środku Krzyża Maddoxa. Lekarz umieszcza przed jednym okiem pacjenta pałeczkę Maddoxa, a więc osoba badana widzi zarówno czerwoną kreskę, jak i białe światełko. Więcej informacji znajdziesz na: https://www.mdt.pl/diagnozowanie-zeza-krzyz-madoxa

Diagnozowanie zeza jawnego można przeprowadzić poprzez fiksację okiem prowadzącym w światło na środku skali. Lekarz okulista przesuwa ołówek po skali, w kierunku od światełka, aż do chwili, gdy refleks w oku zezującym będzie położony centralnie.
Można zastosować też metodę zmiennej fiksacji. Osoba badana spogląda na przemian, na światełko lub na wskaźnik przesuwany po skali.

Krzyża Maddox służy także do badania kąta Gamma, czyli odchylnia między linią widzenia a osią optyczną oka.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat metod badania zeza, odwiedź koniecznie specjalistyczny blog sklepu MDT. Dowiesz się tam jak diagnozować to schorzenie. Znajdziesz także szczegółowy opis przeznaczonego do tego celu sprzętu. Będziesz mógł także nabyć potrzebne urządzenie w okazyjnej cenie.

Już dziś sprawdź ofertę sklepu MDT i zaopatrz Twój gabinet okulistyczny w wysokiej jakości sprzęt diagnostyczny!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *