Metody kalibracji alkomatów

Alkomat to niewielkie urządzenie, ale o ogromnym znaczeniu. Pozwala ono na odpowiedzialne siadanie za kierownicą, zawsze w stanie trzeźwości. Trzeba jednak mieć świadomość, że alkomat z czasem w naturalny sposób ulega deregulacji, przez co może wskazywać nieprawidłowe wyniki. Takiej sytuacji należy absolutnie unikać, stąd konieczność regularnego kalibrowania urządzenia. Proces ten sprawia, że alkomat znów działa niezawodnie.

Kalibracja alkomatu w domu

Niektóre osoby zastanawiają się czy nie przeprowadzić kalibracji na własną rękę w domu. Nie jest nawet możliwe. Przeprowadzenie procesu kalibracji wymaga bowiem nie tylko wiedzy i doświadczenia, ale także odpowiednich warunków laboratoryjnych. Nie warto więc na własną rękę majstrować przy urządzeniu. W najlepszym przypadku dalej będzie pokazywał nieprawidłowe wyniki, zaś w najgorszym – po prostu ulegnie uszkodzeniu.

Kalibracja alkomatu w serwisie

Kalibracja alkomatów w serwisie nie polega jedynie na optymalizacji jego oprogramowania. Wcześniej urządzenie musi zostać poddane specjalnym testom, które określają jego sprawność za pomocą profesjonalnych stymulatorów. To skomplikowany proces, który musi być przeprowadzony w ściśle określonych warunkach laboratoryjnych. Swoje urządzenie należy więc oddawać do zaufanego i wyspecjalizowanego serwisu.

Gdzie oddać swój alkomat do kalibracji

Szukając serwisu, który zajmuje się kalibracją, najlepiej zwrócić uwagę na firmę AlcoFind. Zajmuje się ona sprzedażą oraz serwisem alkomatów. Warto zgłosić się do laboratoriów AlcoFind lub laboratoriów serwisowych partnerów firmy. Wszystkie te miejsca wyposażone są w certyfikowane urządzenia oraz odpowiednie wzorce alkoholu etylowego o zadanym stężeniu. Punkty te znaleźć można w całej Polsce, m.in. w takich miastach jak Warszawa, Wrocław czy Gdańsk. Kalibracja wykonywana jest na najwyższym poziomie przy zachowaniu wysokiej dokładności. Urządzenie będzie więc działać bez zarzutów. Więcej o tym, czym jest kalibracja alkomatów oraz gdzie znaleźć serwis firmy, można przeczytać na stronie Alcofind.eu.

Alkomaty różnią się między sobą ceną, jakością czy zakresem działania. Niektóre z nich będą wymagały częstszego serwisu niż inne. Dużo zależy od konkretnego modelu, rodzaju sensora czy częstotliwości użytkowania urządzenia. Jedno jednak jest pewne: każdy alkomat musi być poddawany regularnej kalibracji. Należy zawsze go w tym celu oddać do profesjonalnego laboratorium, aby mieć pewność, że jego wyniki są wiarygodne. W końcu od wyniku zależeć może nasze życie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *