Najbardziej przydatne informacje na temat iniekcji krystalicznej

Iniekcja krystaliczna jest to sposób na całkowite pozbycie się wilgoci z domu. Jej obecność może być przyczyną wielu niekorzystnych zjawisk, w tym niszczenia budynku oraz pojawienia się groźnej dla zdrowia pleśni. Najlepiej jest się przed wilgocią zabezpieczać poprzez izolację przeciwwilgociową. Jednak co mają zrobić właściciele budynków, które już powstały? Wtedy wykonanie izolacji jest również możliwe, z tym że wcześniej obiekt musi zostać całkowicie pozbawiony wilgoci. W tym celu przyda się właśnie osuszanie murów metodą iniekcji, które na tle innych metod osuszania wyróżnia się swoją skutecznością, uniwersalnym charakterem oraz trwałością.

Jak działa ta metoda?

Iniekcja krystaliczna wykorzystuje sposób działania substancji, które wiążą wodę. Przypomnijmy, że wilgoć pojawia się w budynkach najczęściej na skutek naciągania wody gruntowej, która poprzez pory materiałów budowlanych przedostaje się do coraz wyższych kondygnacji budynku. W ten sposób woda w piwnicy może przerodzić się w wilgoć panującą w salonie na drugim piętrze. Kluczem do ograniczenia wilgoci jest więc zatrzymanie tego procesu, a dokładniej zablokowanie drogi dla wody idącej coraz wyżej. Tak właśnie działa metoda iniekcji krystalicznej – to użycie substancji, która zawiera specjalne minerały, jakie w połączeniu z wodą tworzą nierozpuszczalną blokadę. W stopniowy sposób wypełnia ona pory materiału budowlanego i sprawia, że wilgoć znika z domu, by już nigdy więcej tam nie wrócić.

Dlaczego właśnie ta metoda?

W naszej firmie Iniekcji Krystalicznej działamy jako profesjonaliści od osuszania budynków. Specjalizujemy się właśnie w metodzie iniekcji krystalicznej. O tym fakcie zadecydowało wiele czynników – między innymi ekologia, niska cena oraz prostota użycia. Można ją zastosować do każdego typu budynku, od domów po lokale komercyjne i wszędzie będzie tak samo skuteczna. Skład substancji wiążącej może być swobodnie dopasowany do rodzaju materiału budowlanego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *