Odzież używana: branża pełna pomysłów na biznes

Prowadzenie sklepu z odzieżą używaną to biznes niezwykle zyskowny w dzisiejszych czasach. Sprawdzają się szczególnie sklepy oferujące odzież dobrej, jakości, niezniszczoną o stosunkowo niskich cenach. Popularne są także second hand’y sprzedające ostatnie niesprzedane sztuki ubrań lub akcesoriów markowych firm. Świadczą o nich jeszcze nieusunięte z nich metki. Zwykle ciucholandy, w których można kupić na wyprzedaży ciuchy po 1 zł. są coraz mniej modne. Ludziom znudziły się porozciągane, zniszczone, poplamione ubrania, które ubiera się tylko kilka razy i to na codzienny użytek. Polaków bardziej interesują ubrania dobrej firmy. Gdy nie stać ich na te oryginalne produkty czekają na wyprzedaże. Gdy i wtedy ceny są zbyt wysokie warto wybrać się do sklepów outletowych gdzie ceny obniżane są do 70%. Ciągle niesprzedane trafiają do zbytu second hand’owego. Tam już chętni na nie ustawiają się w kolejkach.

Efektywne prowadzenie działalności handlowej w branży używanej odzieży i akcesoriów wiąże się z pójściem za potrzebami i wymaganiami klientów. Należy zauważać pewne trendy i wprowadzać je w praktykę. Dostosować ofertę sprzedażową do oczekiwań klientów. Zapewni to ich ciągłość, „wierność” i przyjście nowych.

Kolejną istotną sprawą ściśle związaną z prowadzeniem punktu handlowego w branży odzieży używanej jest dobry dostawca asortymentu. Jeżeli prowadzi się second hand to warto podjąć współpracę ze sprawdzonym na rynku dostawcą odzieży używanej. Jedną z takich firm jest rzetelny dystrybutor amerykańskiej odzieży używanej – hurtownia odzieży używanej Amerskład. Prowadzi ona swoją działalność na polskim rynku już od lat. Sprowadza do naszego kraju produkty z Ameryki. Są one wcześniej sortowane i odsprzedawane według pewnych sklasyfikowanych rodzajów zależnie od potrzeb punktów skupu.

Choć wejście na rynek handlu odzieżą używaną nie jest wcale takie łatwe to sprzedaż ubrań markowych, z drugiej ręki sprowadzanych z zagranicy opłaca się polskim przedsiębiorcom i oczywiście klientom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *