Przedwczesna menopauza – leczenie

Problemy hormonalne u kobiet zdarzają się – czy tego chcemy, czy nie. Wynikają one z różnych sytuacji i najczęściej nie mamy na nie wpływu – bardzo często pojawiają się np. w wyniku genetycznych uwarunkowań, czasami w przypadku zbyt dużej ilości stresu lub przeżyć emocjonalnych. Czasami występuje przy niewłaściwej diecie lub złym trybie życia albo wywoływane są przez różnego rodzaju choroby czy dolegliwości. Z całą pewnością jednym z największych problemów kobiet przed 45 rokiem życia jest przedwczesna menopauza, która niestety pojawia się u niektórych Pań w wyniku uwarunkowań genetycznych, przeżyć emocjonalnych albo – w przypadku zapalenia tarczycy lub stawów. Oczywiście jest to problem, z którym zdecydowanie można sobie poradzić – wystarczy tylko skorzystać z oferty wykwalifikowanych specjalistów, którzy pracują np.w naszej klinice. Zapraszamy wszystkie Panie do zapoznania się z naszą ofertą oraz do wizyty w klinice, gdzie z całą pewnością znajdziecie rozwiązanie swojego problemu.

Kiedy warto się do nas zwrócić?

Niekiedy miesiączka nie pojawia się przez okres 2-3 miesięcy i często w takich sytuacjach wydaje się, że jest to przedwczesna menopauza. Nic bardziej mylnego – takie zatrzymanie nie jest niczym niezwykłym i wskazującym na problemy hormonalne, które należałoby leczyć. Problemy z regularnością miesiączki mają miejsce np. w sytuacji, gdy przeżywamy duże napięcie emocjonalne – w wyniku stresu jajniki mogą nie pracować tak, jak powinny i w ten sposób miesiączka spóźnia się długimi tygodniami. Do kliniki należy zgłosić się w sytuacji, gdy jej brak jest zauważalny przez czas dłuższy niż 3 miesiące – wtedy jest to przesłanka do tego, by rozpocząć leczenie hormonalne. Oczywiście podstawą do podjęcia takiej decyzji jest przeprowadzenie stosowanych badań przez lekarza ginekologa, który posiada wszelkie kwalifikacje i jest w stanie odpowiednio nakierować leczenie. Polegać ono będzie na zwiększeniu ilości progesteronu oraz estrogenu, w wyniku czego jajniki znowu będą pracowały tak, jak należy. Dochodzi do tego często odpowiednia dieta, którą zdecydowanie warto wprowadzić i która pozwoli Paniom osiągać efekt szybciej.

Jesteśmy sprawdzonymi specjalistami, którzy na swoją dobrą opinię oraz zaufanie Pacjentek pracowali przez bardzo długi czas. Posiadamy odpowiednie zaplecze sprzętów, a także dysponujemy kadrą specjalistów, do których zawsze możecie Panie zwrócić się z pomocą. Z całą pewnością otrzymacie satysfakcjonujące odpowiedzi na swoje zapytania! Zapewniamy indywidualne podejście.

One thought on “Przedwczesna menopauza – leczenie

  1. W wieku 50+ powinniśmy bardziej zadbać o swoje zdrowie i nawet jak czujemy się dobrze to profilaktyczne badania są wręcz obowiązkowe. W ciele kobiety kiedy zachodzą zmiany hormonalne występuje również sprzyjające środowisko dla bakterii, diagnostyka bakterii powinna być na 1. miejscu listy którą trzeba wykonać rozpoczynając ten sędziwy aczkolwiek piękny wiek 50+

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *