Remont mieszkania – poradnik

Często kupując nowe mieszkanie, środki zgromadzone na ten cel, pozwalają nam na zakup go jedynie w stanie surowym. W takiej sytuacji remont jest konieczny, by móc wprowadzić się do swojego lokum. Ale jakie materiały kupić, by renowacja nie pochłonęła całego budżetu? Co zrobić, gdy pomieszczenia są ogromne, a chcemy je dobrze zagospodarować? Na te pytania znajdziesz odpowiedź w tym poradniku, zapraszamy do czytania.

Remontujemy mieszkanie – od czego zacząć?

Na pewno trzeba przeanalizować, która część remontu pochłonie najwięcej naszych pieniędzy. Często okazuje się, że trzeba wymienić instalację elektryczną, sanitaria lub położyć podłogi. Tego typu inwestycje najczęściej kosztują najwięcej.

Następnie sprawdzamy szczelność okien i rozpatrujemy ich ewentualną wymianę. Możemy również zastanowić się nad zakupem nowych, antywłamaniowych drzwi wejściowych. Najprzyjemniejsza część remontu to na pewno malowanie ścian i wymarzony kolor i zakupy wyposażenia wnętrza.

Jak zagospodarować pomieszczenia w mieszkaniu?

Dzięki suchej zabudowie wnętrz, możemy za pomocą ścian karton-gips z jednego dużego pokoju zrobić dwa. To idealny pomysł, by każde z dzieci miało swój pokój lub byśmy mogli rozdzielić część kuchenną od salonu. Poza tym taka zabudowa to również dobre rozwiązanie w przypadku posiadania dużego korytarza.

Możemy zrobić za jej pomocą granicę przedpokoju i szafy na odzież wierzchnią. W tym pierwszym pomieszczeniu zostawiamy obuwie i parasole w kolejnym chowamy kurtki, czy inne rzeczy, które zawsze zabieramy przed wyjściem z domu.

Inny pomysł na wykorzystanie sucha zabudowa do wnętrz Częstochowa to podzielenie sypialni na część nocną i dzienną. Część dzienna może służyć jako gabinet lub miejsce do czytania. W nocnej zostawiamy jedynie łóżko i szafki nocne.

Najlepszą suchą zabudowę znajdziesz na stronie Termobudu. Pamiętaj tylko, że jeżeli do tej pory nie robiłeś tego typu remontów, nie warto stawiać płyt karton gips samodzielnie, ponieważ może to wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Ekipa zrobi to za nas lepiej i przede wszystkim w sposób profesjonalny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *