Rola czujników

Określenie czujniki odnosi się do wszelkich urządzeń, które mają za zadanie pełnienie funkcji ostrzegawczych przed niebezpieczeństwem. Chodzi tu o to, żeby w razie zbytniego stężenia szkodliwych substancji w powietrzu znacznie bardziej przewietrzyć magazyn, albo halę produkcyjną, w efekcie czego spowodować, żeby mniej trujących substancji dostawało się do płuc.

Podobnie działa w domu czujnik czadu, który ma na celu ochronę życia przed bardzo trującym gazem, który wytwarza się w czasie źle przeprowadzonego procesu spalania. Powstaje ono, przy nieodpowiedniej zawartości tlenu, który ma zablokowany do pieca dostęp. Najgorsze jest to, że taki czad nie jest wykrywalny dla ludzkiego nosa, bo nie ma zapachu, stąd właśnie konieczność zastosowania czujnika.

Czujniki ciśnienia

Sprężarki mają za zadanie wytwarzanie określonego ciśnienia, a to powinno mieć określoną wartość. Aby narzędzia, albo nawet cały system pracował sprawnie i bez zakłóceń, wymagane jest, żeby stale było ono na podobnym i odpowiednim poziomie. Człowiek nie jest w stanie kontrolować systemu przez cały czas, zwłaszcza jeśli ma on za zadanie działać w pełni automatycznie i bez udziału człowieka, a jedynie przy jego nadzorze. Zastosowanie odpowiednich czujników, pozwalających na stałe analizowanie sytuacji, ma na celu stałe monitorowanie sytuacji. Tak aby w razie zmiany, możliwe było zareagowanie. Tego rodzaju urządzenia bywają wyposażone w tak zwane sygnały dźwiękowe, które znacznie ułatwiają zapobieganie awariom, bo kiedy człowiek usłyszy dźwięki, że coś jest nieprawidłowo może wówczas zareagować wyłączeniem całego systemu, albo zmianą jego parametrów. Może się także okazać konieczna wymiana któregoś z  elementów. Nowoczesne systemy zarządzania takimi, całościowymi systemami, mają znacznie więcej udogodnień, możliwe jest na przykład automatyczne wyłączenie całości, jeśli dany czujnik wykryje jakieś nieprawidłowości. Rożne, nowoczesne modele czujników dostępne są na stronie http://www.pneumatig.eu gdzie znaleźć można także inne potrzebne do pracy sprężarek i urządzeń elektrycznych elementy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *