Skuteczna i bezpłatna pomoc rehabilitacyjna

Godzina pracy profesjonalnego rehabilitanta może kosztować od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych. Biorąc pod uwagę, iż skuteczna rehabilitacja może wymagać nawet setek godzin ćwiczeń uzyskujemy kwoty nieosiągalne dla większości pacjentów. Powoduje to bardzo duże zainteresowanie ośrodkami rehabilitacyjnymi mającymi podpisane kontrakty z Narodowym Funduszem Zdrowia. W ośrodkach tych panują kolejki i pacjenci mogą zazwyczaj liczyć na zbyt małą ilość godzin zajęć jednak dla większości jest to jedyna możliwość skorzystania z całkowicie profesjonalnej terapii ruchowej.

Ośrodek, w którym odbywa się rehabilitacja przyjmuje pacjentów na podstawie list kolejkowych tworzonych na podstawie kolejności zgłoszeń. Liczba godzin zajęć przypadających na poszczególnych pacjentów jest natomiast ustalana na podstawie kontraktu zawartego z NFZ. Poszczególni pacjenci mają również możliwość skorzystania z sprzętu pomagającego w ćwiczeniach znajdującego się na wyposażeniu ośrodka. W zależności od konkretnych potrzeb mogą być to bardzo proste pomoce jak odpowiednie piłki aż po bardzo skomplikowane sterowane komputerowo wyciągi. Każdy pacjent ma również przypisanego osobistego rehabilitanta odpowiedzialnego za cały proces leczenia. W razie potrzeb pacjent może być również skierowany na dodatkowe zabiegi takie jak masaże tradycyjne, masaże wodne i zabiegi z wykorzystaniem prądów i pul magnetycznych. Poszczególne zabiegi mają na celu przyspieszenie rehabilitacji a w szczególnie trudnych przypadkach są wręcz konieczne dla rozpoczęcia leczenia.

W ramach ubezpieczenia rehabilitacja może być również prowadzona w domach pacjentów, jeśli ich stan nie pozwala na dodarcie do gabinetów zabiegowych. Wizyty fizjoterapeuty rozpoczynającego z pacjentem ćwiczenia usprawniające narządy ruchu i pozwalające na stopniowe odzyskiwanie samodzielności SA dla pacjenta niezwykle ważne. W wyniku ćwiczeń odzyskuje on samodzielności i staje się mniej zależny od osób dotychczas się nim opiekujących. Wpływa to pozytywnie na stan psychiczny pacjenta. Rehabilitacja obejmuje również możliwość skierowania pacjenta na turnusy rehabilitacyjne w specjalistycznych ośrodkach zajmujących się konkretnymi schorzeniami. W takich miejscach pacjenci mają możliwość skorzystania z wysoce specjalistycznych zabiegów często całkowicie niedostępnych poza tymi ośrodkami. Dla wielu pacjentów odbycie takiego turnusu rehabilitacyjnego jest praktycznie jedynym sposobem na poprawienie swojego stanu zdrowia.

Planujesz rehabilitację? Zapoznaj się z ofertą rehabilitacji RST

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *