Sprawdź, kiedy możesz prowadzić po alkoholu

W ostatnich latach zaszła ogromna zmiana w mentalności Polaków. Prowadzenie po alkoholu przestało być czymś normalnym. Dla wielu osób to po prostu przestępstwo. Najważniejsze jest jednak to, że jazda w stanie nietrzeźwości naraża nas i innych ludzi na utratę zdrowia, a nawet życia. Dlatego warto po każdej imprezie upewnić się, czy jeszcze jesteśmy pijani, czy może już nie. Jak to zrobić?

Kiedy mogę prowadzić

Najlepiej jest prowadzić samochód w stanie pełnej trzeźwości. Polskie prawo dopuszcza jednak zawartość 0,2 promila alkoholu w krwi kierowcy. Powyżej tej ilości nie powinno się siadać za kierownicą! W przypadku zawartości od 0,2 do 0,5 promila należy liczyć się z możliwością grzywny, czasowej utraty prawa jazdy, kary pozbawienia wolności do 30 dni oraz utratę punktów karnych. Powyżej 0,5 promila uznaje się, że kierowca popełnił przestępstwo, za które grożą dużo gorsze konsekwencje…Sprawdź sam na: https://bean.pl/ile-moge-wypic-kalkulator-promili-alkoholu/

Jak sprawdzić swój stan

Jak sprawdzić swój stan po alkoholu? Jest tylko jeden sprawdzony sposób, czyli alkomat. Niektóre osoby korzystają ze specjalnych aplikacji, gdzie wpisują różne dane jak wiek, waga, wzrost, płeć i ilość wypitego alkoholu. Dzięki temu uzyskać można przybliżony czas wytrzeźwienia. Niestety, do uzyskanych wyników trzeba pochodzić z ostrożnością. Metabolizm alkoholu zależy od wielu czynników. Lepiej więc sięgnąć po alkomat, który wskaże nam dokładnie ilość alkoholu w wydychanym powietrzu.

Gdzie kupić alkomat

Kiedyś alkomaty nie były łatwo dostępne. Teraz na własny użytek może kupić je każdy, nawet bez wychodzenia z domu. Co ciekawe, alkomaty wcale nie muszą być drogie. Jeśli kupujemy urządzenie jedynie dla siebie, nie potrzebne są nam różne funkcje, który posiada alkomat profesjonalny (i co za tym idzie – bardziej kosztowny). Zaufanym miejscem do kupna alkomatu jest sklep internetowy Bean.pl, który oferuje również usługi serwisowe. To bardzo wygodne, gdyż każde urządzenie musi być regularnie oddawane do przeglądu i kalibracji. Sklep sprzedaje alkomaty najlepszych producentów i posiada swoich partnerów na terenie całej Polski.

Jeżdżenie po alkoholu może być traktowane jako wykroczenie i przestępstwo. Warto zawsze mieć na uwadze aspekt moralny – jazda po alkoholu naraża życie i zdrowie innych! Nie ważne, że czujemy się dobrze. Nigdy nie wiadomo, jak alkohol wpłynie na nasz organizm w sytuacji ekstremalnej, gdzie wymagana jest szybkość reakcji i myślenia. Posiadanie alkomatu na własny użytek to najlepszy sposób na to, aby upewnić się co do swojej trzeźwości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *