Uzależnienie od alkoholu – terapia

Uzależnienie od alkoholu to częsty przypadek, z jakim muszą sobie poradzić lekarze w ośrodku leczenia uzależnień. Niestety, ale Polacy często pierwsze symptomy tej choroby bagatelizują. Można powiedzieć, że jest pewnego rodzaju przyzwolenie na picie. To wszystko powoduje, że problemy z piciem ma coraz więcej osób. Nie mogą sobie poradzić i nie wiedzą, co mają zrobić ze sobą. Jest też bardzo duża grupa ludzi, którzy nie chcą nigdy z tego nałogu wychodzić. Problem w tym, że alkohol systematycznie niszczy organizm każdego z nas i im dłużej się pije tym trudniej będzie wrócić do normalnego życia. Najgorsze są zmiany w mózgu, które prowadzą do drżenia rąk, problemów z poruszaniem się czy agresją.

Terapia alkoholowa

Terapia u osób, które piją od bardzo dawna i same nie chcą tego porzucić zaczyna się od detoksu. To podstawa, bez której nie da się pójść dalej. Detoksykacja trwa około dwóch tygodni. W tym czasie organizm oczyszczany jest z alkoholu. To okres bardzo trudny, ale konieczny. Później przychodzi czas na zastosowanie leków i terapii u psychologa. Jest to terapii w grupach, indywidualna, a nawet z rodziną. Wszystko będzie zależne od tego, co zdecyduje psycholog. Jeśli przypadek jest bardzo trudny i psycholog nie wie jak sobie z nim poradzić to tylko psychiatra może się tym zająć. Specjaliści, którzy pracują w ośrodku widzieli mnóstwo podobnych przypadków do naszego. To, dlatego są tak bardzo skuteczni, bo ich się nie oszuka, oni wszystko widzą i znają wszystkie sztuczki osób uzależnionych.

One thought on “Uzależnienie od alkoholu – terapia

  1. Kupiłem stylowy parasol który wygląda niesamowicie. Postawiłem na czarny kolor, bo jest uniwersalny i pasuje mi na każdą okazję. Poza tym nie widać na nim brudu, a u mnie z przechowywaniem parasola jest bardzo różnie, dlatego wolałem nie ryzykować. Parasol nie był tani, ale naprawdę był wart swojej ceny i dobrze, że go sobie kupiłem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *