Osoby których dotknęło nieszczęście zachorowały na raka, chwytają się każdego sposobu na wyleczenie. W leczeniu tak ciężkiej choroby jaką jest rak, duże znaczenie odgrywa postawa samego chorego, czy jest on zdecydowany na walkę z chorobą, czy też się jej poddaje. Zostało już dawno udowodnione, że osoby które podejmują walkę mają znacznie większe szanse na jej wygranie, a jeśli nie to przynajmniej odwleczenie nieuchronnego.
Od niedawna znaleźć można informację na temat leków z konopi. Lek z konopi mimo, że nie jest oficjalnie uznany oraz stosowany przez lekarzy może przyczynić się do pomocy w walce z tą niezwykle trudną chorobą.
Największą barierą w stosowaniu kuracji z konopi jest fakt, że są one nielegalne w naszym kraju. W niektórych stanach bez problemu można zdobyć konopie medyczne, które w kraju nad Wisłą mogą chorego i zdesperowanego człowieka zaprowadzić za kratki. Jest to bardzo przykre, że koncerny farmaceutyczne nie chcą oficjalnie przeprowadzić badań odnośnie skuteczności konopi w leczeniu raka.
Olej CBD da się co prawda zdobyć, jednak jest to bardzo trudne i co najgorsze ryzykowne. Jednak do czego nie posunie się człowiek któremu zostało nie wiele życia? On i jego bliscy będą gotowi nawet wejść w konflikt z prawem byle tylko ocalić życie.
Stan jaki jest na chwilę obecną może być spowodowany tym, iż duże koncerny farmaceutyczne obawiają się tego, że jeśli zostanie zmienione prawo i każdy w zaciszu własnego domu będzie mógł hodować konopie to nikt już nie zapłaci za leki. Leki na bazie chemii która w znakomitej większości pomaga tylko pozornie, ponieważ leczy jedną czy dwie dolegliwości, a szkodzi na znacznie więcej. Może się zdarzyć, że jeśli chory na raka przeżyje obecnie stosowane terapie na bazie chemii, naświetlania itp. wygra walkę z śmiertelną chorobą, jednak jego organizm będzie bardzo zniszczony. Dlatego leki na bazie konopi są wielką szansą dla osób które nie mają już nic do stracenia.