Czas na zabawę w piasku – jakie zabawki wybrać

Wiosna to czas, kiedy można wreszcie spędzić z dzieckiem czas na zewnątrz. Coraz cieplejsze dni będą sprawiać, że maluch chętniej będzie przebywał na podwórku lub placu zabaw. Z pewnością będzie on bardzo zainteresowany piaskownicą. Miejsce to pozwala na świetną zabawę, o ile dziecko posiada ciekawe i odpowiednie gadżety. Jakie zabawki do piaskownicy będą dla niego atrakcyjne?

Budowanie z piasku

Jedną z podstawowych zabaw w piaskownicy, jest tworzenie różnego typu budowli. Pomagają w tym wiaderka z sitkiem i akcesoria takie jakie foremki, grabki, łopatki czy nabieraki lub świder do piasku. Chłopców zainteresują również ciężarówki i taczki, dzięki którym mogą transportować piasek z jednego miejsca do drugiego.

Zabawa w ogród

O ile chłopców interesuje bardziej tworzenie konstrukcji, dziewczynki mogą poczuć się jak ogrodniczki. Warto podarować im specjalny zestaw zawierający takie akcesoria jak konewka, wiaderko, łopatka, doniczki, grabki i nasionka. Te zabawki pozwalają także na to, aby dziecko pomogło rodzicom w pracach ogrodowych, ucząc się jak pielęgnować rośliny.

Piaskownica innowacyjna

Chcąc zapewnić dziecku rozgrywkę i możliwość zabawy z piaskiem oraz wodą, niekoniecznie trzeba przygotować tradycyjną piaskownicę. Istnieją specjalne zestawy, takie jak 'Plac budowy', 'Statek piracki' lub 'Wodny stół', które umożliwiają zabawę na świeżym powietrzu. Zainstalowane są one na specjalnych nogach i mają formę stolika. Zestawy można więc z łatwością przestawiać. Posiadają one mnóstwo tematycznych gadżetów i świetnie nadają się do zabaw w większej grupie.

Zabawki do piasku dla dzieci mają różną formę. Oczywiście te najprostsze, jak wiaderko czy foremki, świetnie sprawdzą się w przypadku najmłodszych dzieci, które dopiero rozwijają swoje zdolności motoryczne i manipulacyjne. Starsze dziećmi potrzebują jednak, aby ich zabawki do piaskownicy były stymulujące i dawały możliwość bardziej rozbudowanej aktywności. W sklepie MojeBambino.pl nie brakuje inspiracji dla każdej grupy wiekowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *