Przewijanie noworodka nie musi być trudne

Pojawienie się w naszym domu noworodka, to ogromna rewolucja dla wszystkich domowników. Młodzi rodzice musza opanować wiele nowych czynności związanych z pielęgnacją tak małego dziecka. Jedną z nich jest przewijanie.

Przewijanie noworodka. Jak często powinniśmy to robić?

Noworodki wypróżniają się z większą częstotliwością niż nieco starsze dzieci. Dlatego też wymagają częstszej zmiany pieluszki. Najlepiej robić to po każdym karmieniu. Oczywiście powinniśmy zmienić pieluszkę, gdy tylko zauważmy że jest pełna. Zdarza się, że będziemy musieli robić to co godzinę. Pamiętajmy, że prawidłowe przewijanie niemowlęcia czy noworodka jest niezwykle istotne. Od tego zależy zdrowie skóry naszego malucha, a także jego komfort.

Oczywiście sama wymiana brudnej pieluchy na świeżą to zdecydowanie za mało. Potrzebna jest odpowiednia pielęgnacja i higiena. To właśnie one chronią nasze dziecko przed odparzeniami niemowlęcymi. Zanim założymy czystą pieluszkę powinniśmy dokładnie umyć ciało naszego dziecka. Do tego celu idealnie nadają się nawilżane JOHNSON’S® Baby Pure Protect™ chusteczki oczyszczające. Są wygodne i łatwe w użyciu.

Potem warto przez jakiś czas pozwolić, aby maluszek poleżał bez pieluszki. W tym czasie umyte miejsca mają szansę dokładnie wyschnąć, a skóra dotlenia się. To metoda naszych babć i mam na odparzenia niemowlęce. Potem przychodzi czas na kosmetyki ochronne i nawilżające. Pamiętajmy żeby nie przesadzić z ilością kremu czy maści. Cienka warstwa w zupełności wystarczy.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Dla wielu dzieci przewijanie, zwłaszcza na początku może być dość stresujące. Dlatego warto zadbać o komfort naszego malca. Przewijajmy dziecko w cichym i ciepłym miejscu. Mówmy do dziecka cichym i spokojnym głosem. To pozwoli mu się uspokoić.

Czas przewijania możemy też wykorzystać na pogłębienie więzi z dzieckiem. Delikatne pieszczoty jak całowanie stópek czy łaskotanie sprawią, że ta czynność zacznie mu się kojarzyć z czymś przyjemnym. A uśmiechnięte i zadowolone dziecko, to zdecydowanie mniejsza dawka stresu dla rodzica.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *