Czym wypełniać paczki do przesyłek

Wysyłanie paczek stało się w ostatnich latach bardzo popularne. Można do nich zapakować zakupiony przez klienta towar bądź prezent dla bliskiej osoby. W obu przypadkach trzeba jednak zadbać o odpowiednie zabezpieczenie przesyłki, zwłaszcza jeśli wykonana jest z materiałów łatwych do zniszczenia, zgniecenia lub złamania. Pomogą w tym wypełniacze do paczek.

Co to są wypełniacze paczek

Wypełniacze do paczek przypominają swoim wyglądem chrupki. Kiedyś wykonywane były z papieru bądź styropianu, teraz coraz częściej można spotkać, z tym że zostały wyprodukowane z ekologicznych materiałów, np. pochodzenia roślinnego. Spełniają one rolę przede wszystkim amortyzacyjną, chroniąc zawartość przesyłki przed zniszczeniem. Takie wypełnienie paczek jest skuteczne, a zarazem niedrogie. Chrupki są przeznaczone do wszystkich rodzajów przesyłek, w tym lotniczych.

Jakie są właściwości wypełniaczy paczek

Wypełniacze chrupki do paczek są lekkie i łatwe w użyciu. Wystarczy wyłożyć nimi paczkę, a także umieścić wszędzie tam, gdzie towar nie przylega do ścian kartonu. Chodzi o to, aby zapobiec przemieszczaniu się przesyłki w środku. Dzięki temu nie będzie ona poddawać się wstrząsom, które często zdarzają się w sortowni lub w transporcie. Poza tym, wypełniacze do paczek sprawiają, że przesyłka jest mniej podatna na zagniecenia i deformacje.

Dlaczego warto postawić na chrupki do paczek

Biodegradowalne wypełniacze chrupki to doskonały wybór pod wieloma względami. Osoba, która prowadzi sklep internetowy, może dzięki nim odpowiednio zabezpieczyć przesyłkę, zwiększając szansę, że dotrze ona w stanie idealnym do klienta. Niestety, uszkodzenie towaru w transporcie może być dla niego powodem do złożenia reklamacji. Zawsze istnieje ryzyko, że zamawiający wyrazi się negatywnie o firmie w Internecie, znacząco obniżając jej prestiż.

Z chrupek warto korzystać również w przypadku przygotowywania przesyłek osobistych. Szkoda, aby podarunek dla bliskiej osoby lub osobiste przedmioty uległy zniszczeniu w transporcie. Zwłaszcza że wypełniacze są niedrogie i bardzo skuteczne. Decydując się na wersję biodegradowalną, wcale nie trzeba martwić się także o zanieczyszczenie środowiska – chrupki łatwo da się zutylizować.

Odpowiednie zapakowanie oraz zabezpieczenie przesyłki jest bardzo ważne, w szczególności w przypadku sklepów internetowych. Niestety, kurierzy nie zawsze obchodzą się z paczką w delikatny sposób. Jej transport zawsze jest w jakimś stopniu ryzykowny. Nie ma więc co się zastawiać – wypełniacze to rozsądny wybór.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *