Drukarnia, oferująca wysokiej jakości druk cyfrowy

Druk cyfrowy to od kilku lat jedna z popularniejszych technik druku, z którą mamy do czynienia zarówno w przypadku drukarni stacjonarnych, jak i internetowych. Jej szerokie możliwości pod względem zastosowania sprawiają, że doskonale sprawdza się podczas produkcji małoformatowych, a niekiedy także i wielkoformatowych materiałów reklamowych. Wykonuje się ją przy użyciu elektrofotograficznej maszyny drukarskiej, dzięki czemu mamy dowolność w zakresie realizacji różnorodnych projektów.

Druk cyfrowy jest nowoczesną metodą, która pozwala na uzyskanie wysokiej jakości materiałów reklamowych i poligraficznych. Poprzez przekazanie do urządzenia drukującego, plików wygenerowanych elektronicznie, możliwe jest zastosowanie dwóch rodzajów nośników, tj. pośrednich oraz bezpośrednich. Ze względu na to, że pozwala na szybką personalizację pojedynczych egzemplarzy w przeciwieństwie do druku offsetowego, z każdym rokiem zyskuje na coraz większej popularności.

Druk cyfrowy – zalety

Prezentowana technika druku posiada szereg wielu zalet, jednak do tej największej z powodzeniem możemy zaliczyć jej szybkość. Faza przedprodukcyjna trwa zaledwie chwilę, ponieważ nie wymaga żadnych skomplikowanych przygotowań, jak to ma np. miejsce w przypadku zastosowania tradycyjnych maszyn drukarskich. Również sam etap związany z produkcją materiałów reklamowych i poligraficznych, nie zabiera wiele czasu.

Dodatkowo druk cyfrowy charakteryzuje się bardzo dobrą jakością, dzięki czemu grafiki nanoszone przy jego wykorzystaniu, są intensywne, nasycone i bogate w szczegóły. To wszystko sprawia, że są idealnym odwzorowaniem ich wersji elektronicznej.

Ponadto omawianą metodę druku z powodzeniem można zaliczyć do grona jednych z bardziej ekonomicznych i najtańszych form zadrukowywania materiałów reklamowych.

Druk cyfrowy zastosowanie

Technika druku cyfrowego doskonale sprawdza się w produkcji użytkowych i okolicznościowych wyrobów poligraficznych, zwłaszcza tych o niewielkich rozmiarach oraz niskim nakładzie. Nic więc dziwnego, że jest to metoda polecana do przygotowania wydruków na różnego rodzaju wydarzenia biznesowe w postaci m.in. konferencji lub szkoleń, takich jak np. wizytówki, ulotki, katalogi ofertowe lub broszury informacyjne. Z powodzeniem druk cyfrowy można również wykorzystać w przypadku drukowania książek lub czasopism w małych bądź średnich nakładach.

Drukarnia Aria – sprawdzony punkt, oferujący druk cyfrowy

Punktem usługowym, w którego przypadku klienci od lat mogą skorzystać z wysokiej jakości druku cyfrowego, dla którego branża poligraficzna od lat stanowi wielką pasję, jest Drukarnia Aria. Nie powinno więc dziwić, że do swojej pracy podchodzi z niesłabnącym entuzjazmem, dążąc przy tym do ciągłego rozwoju prowadzonej działalności. Jej cechą charakterystyczną jest wyjątkowa precyzja i dbałość o każdy, nawet najdrobniejszy szczegół, co w połączeniu z dużym wyczuleniem na potrzeby klienta, pozwala tworzyć wysokojakościowe produkty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *