Weekend w Krakowie

Zastanawiasz się nad tym, gdzie spędzić weekend?

Bez względu na Twoje oczekiwania najlepszym rozwiązaniem będzie postawienie na Kraków (zakładając, że pogoda Kraków będzie odpowiednia). Można powiedzieć, że Kraków stanowi niepisaną gwarancję satysfakcji. Najlepiej byłoby poruszyć wszelkie kwestie związane z tym miastem, ale nie jest to możliwe.

Weekend we dwoje?

Zakładamy sytuacje, w której interesuje nas weekend we dwoje. Jak myślicie, gdzie możemy się udać podczas takiego weekendu? Jeżeli nie macie jakiegokolwiek pomysłu, sytuacja natychmiast ulegnie zmianie. Zacznijmy może od Lasku Wolskiego. Lasek ten z pełnym przekonaniem pełni rolę „zielonych płuc” miasta. Warto też podkreślić konkretnie, że mówimy o kilkudziesięciu kilometrach leśnych tras.

Bardzo ciekawą propozycją jest też Zamek Królewski na Wawelu. Dzięki niemu można dowiedzieć się w jaki sposób mieszkali władcy Polski, nie można też wykluczyć poznania ich skarbów. Można też spojrzeć na sprawę z zupełnie innej strony – mówimy na temat unikalnego kompleksu architektonicznego, który stanowi połączenie następujących wpływów – romańskiego, gotyckiego, renesansowego, barokowego oraz współczesnego.

Naturalnie, te dwie propozycje to nie wszystko. Można jeszcze dodać chociażby Kopiec Kraka czyli najstarszy kopiec Krakowa, kopiec Piłsudskiego oraz park wodny.

Weekend z dziećmi?

Jeżeli interesuje nas weekend z dziećmi to na pewno po raz kolejny należy wymienić park wodny. Mowa o idealnym miejscu dla naszych pociech. Warto też dodać, że w obiekcie mogą mieć miejsce imprezy firmowe czy imprezy. Zresztą, jeśli tylko chcemy (i obiekt nie jest zajęty) możemy zorganizować urodziny dziecka.

Skoro mówimy o wycieczce z dzieckiem to nie sposób nie odnieść się jeszcze do Wzgórza Wawelskiego i Smoczej Jamy. Skupmy się może na Smoczej Jamie. Jaskinia smoka złożona jest z 3 komór, największa z nich sięga 10 metrów. Mówi się o tym, że kiedyś w miejscu jaskini była karczma czy nawet dom publiczny (ale o domu publicznym lepiej dzieciom nie opowiadać).

Wymienione przykłady chyba najbardziej trafiają w oczekiwania dzieci.

Weekend w Kazimierzu?

Na koniec przechodzimy do weekendu w Kazimierzu. Jak wszyscy powinni doskonale wiedzieć Kazimierz jest częścią Krakowa. Biorąc pod uwagę weekend w tej części Krakowa należy odnieść się do Muzeum Fabryka Schindlera i Muzeum Inżynierii Miejskiej. W pierwszym przypadku mamy do czynienia z opowiedzeniem historii Krakowa pod okupacją w czasie II Wojny Światowej. Szczególnie dobrze można zobaczyć losy Krakowskiego Getta oraz mieszkańców.

Co do Muzeum Inżynierii Miejskiej, mamy do czynienia ze stałą ekspozycją podzieloną na 4 części. W skład tej ekspozycji wchodzą urocze stare samochody, wagony tramwajowe oraz maszyny drukarskie. Można powiedzieć, że muzeum techniki powinno zadowolić nie tylko entuzjastów techniki.

W taki sposób dotarliśmy już do samego końca tekstu. Zgodnie z zapowiedzią, nie było mowy o wszystkim. Niemniej, mimo tego każda osoba powinna przyznać, że Kraków jest miejscem, obok którego nie można przejść obojętnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *