Idealne miejsce na wakacje Riwiera Turecka

Wakacyjny kierunek Turcja z roku na rok zdobywa coraz większą popularność. Chcąc mieć zagwarantowaną pogodę turyści wybierają wakacje w Turcji. Nie jest to nic dziwnego, gdyż to właśnie w Turcji można liczyć na prawdziwie wakacyjną pogodę. W sezonie słońce świeci niemal przez cały czas. Jest bardzo ciepło, można się doskonale opalić, świetnie wypocząć. Woda w basenach i morzu jest bardzo ciepła. Na dodatek wszystko przygotowane jest na przyjęcie turystów, którzy najczęściej wybierają pobyt na Riwierze Tureckiej. Postaramy się wyjaśnić powód, dla którego jest to idealne miejsce na wakacje.

Czym jest Riwiera Turecka

Zacznijmy od odpowiedzi na pytanie, czym jest Riwiera Turecka? Mówiąc w skrócie, jest to teren, który obejmuje pas wybrzeża Morza Śródziemnego. Dla nikogo nie powinno być zaskoczeniem, że chodzi tutaj o teren wybrzeża, który należy do Turcji. To oczywiste. I to właśnie na tym obszarze położone są najchętniej odwiedzane miejscowości turystyczne. W skład Riwiery Tureckiej wchodzą takie miejscowości jak:

  • Alanya, która jest chyba najbardziej znanym miastem w Turcji. Przynajmniej, jeśli chodzi o miasta turystyczne. Do Alanyi rokrocznie przyjeżdżają setki tysiące turystów. Tutaj każdy turysta bez problemu znajdzie coś interesującego dla siebie. Nie ważne, czy lubi spędzać wakacje opalając się na plaży, zwiedzając, czy poznając historię. Tutaj na turystów czeka prawdziwa masa atrakcji. Każdy znajdzie coś dla siebie.
  • Side, które jest miastem mniejszym niż Alanya, ale znaleźć można tutaj ogrom zabytków. Side to idealne miejsce dla wszystkich, którzy uwielbiają starożytne zabytki. Są one tutaj obecne na wyciągnięcie ręki. Dosłownie na wyciągnięcie ręki. Gdyż to właśnie w tym miejscu historia przeplata się z teraźniejszością. Jeśli dodamy do tego wspaniałe plaże, sporo niezłych knajpek to mamy idealne miejsce na wakacje.
  • Kemer, które jest bardzo spokojnym miastem. Wybierane jest ono najczęściej przez turystów, którzy lubią ciszę, spokój, przyrodę i piaszczyste plaże. To właśnie w pobliżu Kemer można znaleźć dzikie plaże i zobaczyć Ognie Chimery.
  • Belek, która to miejscowość uważana jest za najbardziej prestiżową i luksusową miejscowość na całej Riwierze Tureckiej. To właśnie tutaj można znaleźć najbardziej luksusowe hotele na Riwierze Tureckiej. Co za tym idzie, Belek jest niestety najdroższym miejscem na wakacje w Turcji. Za to można tutaj bez problemu zagrać w golfa, odwiedzić boiska piłkarskie, a także ruszyć na wiele wycieczek fakultatywnych. Belek to doskonała baza wypadowa do zwiedzania Turcji.

Jeśli ktoś myśli, że to wszystkie miasta, które znajdują się na Riwierze Tureckiej to jest w błędzie. Takich miast turystycznych jest znacznie więcej. Wystarczy wspomnieć jeszcze o Fethiye, Marmaris, Bodrum, Cesme, Kas. Wszystkie miasta, które znajdują się na tym obszarze są przygotowane na przyjęcie i obsługę turystów. Wszędzie jest wygodny i bezpieczny dostęp do czystego i ciepłego morza. Infrastruktura przygotowana jest na potrzeby turystów i pewnie dlatego, z taką ochotą, wracają oni do tego regionu Turcji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *