Czy ziołowe kosmetyki są skuteczne

Czyż nie każda kobieta chciałaby na co dzień wyglądać zniewalająco? Oczywiście, że tak. Jednak ten efekt składa się kilka czynników, takich jak makijaż, fryzura czy dobrze dobrany strój. Dodatkowo podstawą powinna być odpowiednia dbałość o cerę i włosy. Przez co ostatnio coraz większą popularność zdobywa naturalna pielęgnacja.

Zioła stosowane w kosmetyce

Naturalny sposób dbania o wygląd opiera się głównie na wykorzystaniu właściwości roślin leczniczych, który mógłby się obecnie wydawać dość archaiczny. Powszechnie do kosmetyków ziołowych używa się takich ziół jak:

  •  Lawenda – działa przeciwzapalnie i dezynfekująco.
  • Pokrzywa -wzmacnia włosy, zapobiegając ich wypadaniu.
  • Świetlik lekarski – łagodzi podrażnienia oczu i obrzęki powiek.
  • Bratek trójbarwny- stosowany w leczeniu trądziku.
  • Rumianek-przyśpiesza regenerację skóry i niweluje podrażnienia.

Czy kosmetyki ziołowe naprawdę działają?

Kosmetyki syntetyczne posiadają składniki aktywne, których  pierwowzorem syntezy były substancje znajdujące się w roślinach leczniczych. Przez co niektórzy twierdzą, że naturalna pielęgnacja jest efektywniejsza niż ta z preparatami syntetycznymi. Pomimo dość szerokiej gamy do wyboru naturalnych kosmetyków, to ważne jest, aby pochodziły ze sprawdzonego źródła. Takimi są na przykład produkty marki VisPlantis, które znajdziemy pod adresem: visplantis.pl

Nie tylko będą one bezpieczne, ale również są kosmetykami wegańskimi, nietestowanymi na zwierzętach, dodatkowo bardzo skutecznymi w działaniu. Zapewnij sobie wyjątkową pielęgnację dzięki naturalnym produktom!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *