Czym kierować się przy wyborze przycisku spłukującego

Czym jest dla nas nowoczesna łazienka? Odpowiadając sobie na to pytanie, wybór odpowiedniego przycisku spłukującego okaże się znacznie prostszy. Będziemy wtedy wiedzieli, czym tak naprawdę powinniśmy się kierować podczas przeglądania niezliczonej ilości dostępnych modeli. Nowoczesna łazienka to bowiem nie tylko względy estetyczne, ale także funkcjonalność najnowszych technologii i rozwiązań. Dobierając odpowiedni przycisk spłukujący powinniśmy wziąć pod uwagę wszystkie te aspekty: od naszych oczekiwań, co do pracy urządzenia, aż po kolor, kształt i materiał z jakiego został wykonany.

Po pierwsze – dopasowanie techniczne

Najważniejszym aspektem, którego nie możemy pominąć, jest rodzaj zamontowanego przez nas stelażu podtynkowego. Na rynku dostępne są przyciski spłukujące wielu znanych firm m.in. Cersanit, Geberit, Tece, Villeroy&Boch lub Grohe. Najlepszym wyborem będzie zakup produktu dedykowanego pod konkretny stelaż podtynkowy, tej samej firmy. To gwarancja zgodności wymiarów i poprawnego działania przycisku jedno lub dwufunkcyjnego. To, czy możemy sobie pozwolić na zakup płytki z dwoma, czy z jednym przyciskiem jest uzależnione od mechanizmu spłukującego w stelażu. Kiedy już ustalimy, czy możemy pozwolić sobie na wybór przycisku jedno, dwufunkcyjnego czy też z funkcją STOP, możemy skupić się na aspektach wizualnych.

Okrągłe, czy może prostokątne

Zagłębiając się bardziej w wizualną stronę tych elementów, zapewne przede wszystkim dostrzegamy pośród nich różnorodność kształtów. Przyciski spłukujące dzielimy na te w kształcie prostokąta, kwadratu lub okrągłe. W tym przypadku należy kierować się ogólnym wystrojem wnętrza. Okrągłe przyciski nie będą bowiem pasować do łazienki, w której dominują prostokątne i kwadratowe kształty przedmiotów i armatury. Inną kwestią jest kolor, tutaj również powinniśmy zasugerować się kolorystyką panującą w naszej łazience. W przypadku ciemniejszych, modnych ostatnio, antracytowych lub popielatych płytek doskonale spisze się przycisk spłukujący w kolorze srebrnym lub czarnym. Dla łazienek w cieplejszej, jaśniejszej odsłonie odpowiednie będą przyciski w kolorze białym lub złotym. Pod uwagę powinniśmy wziąć również zamontowaną baterię, tak, aby pasowały do siebie kolorystycznie. Tą samą zasadą dopasowania kierujmy się również w przypadku materiału, z jakiego został wykonany przycisk. Niezmienną popularnością cieszą się bowiem przyciski spłukujące z trwałego tworzywa sztucznego ABS, ale możemy również śmiało zdecydować się na nowoczesne przyciski wykonane ze szkła lub metalu. Pamiętajmy więc, iż za efekt końcowy odpowiadają najmniejsze elementy armatury, które powinny odpowiednio ze sobą współgrać.

Szeroką ofertę nowoczesnych przycisków spłukujących znajdziesz na stronie https://arenalazienek.pl/pl/c/Przyciski-splukujace/189.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *