Dlaczego warto zatrudnić projektanta wnętrz

Planując zakup nowego mieszkania, każdy ma wyobrażenie jak powinno ono wyglądać, bez jakich sprzętów się nie obejdzie, jakie kolory będą dominować w poszczególnych pomieszczeniach. Jednak stając w drzwiach swojego własnego lokum nieraz ciężko z tych wszystkich marzeń złożyć całkowity jego wystrój. Nagle się okazuje, że pokój nie jest zbyt ustawny, miejsce przeznaczone do pracy niedostatecznie oświetlone, a do łazienki nie zmieści się duża wanna. Wbrew pozorom to nie takie proste sprawić, by mieszkanie było jednocześnie piękne, ale i funkcjonalne. Wówczas z pomocą może przyjść projektant wnętrz.

Czego można spodziewać się po pracy projektanta wnętrz

Projektowanie wnętrz wymaga nie tylko wysokiego zmysłu estetycznego, ale i pewnej logistyki. Aby wykonywać taką pracę, trzeba cechować się wyobraźnią, pomysłowością i chęcią ciągłego doskonalenia się oraz podążania za trendami. Dodatkowo, osoba zajmująca się urządzaniem mieszkań musi liczyć się również z tym, że jego pomysły nie spodobają się klientowi i będzie trzeba na bieżąco dokonywać pewnych zmian, jednocześnie nie burząc harmonii w wykonanym projekcie. Usługi, jakie może zaproponować projektant wnętrz to:

  • Porada
  • Projekt koncepcyjny
  • Projekt wnętrz
  • Nadzór
  • Wariant „pod klucz”

To klient decyduje, w jakim zakresie skorzysta z usług profesjonalisty. Każdy projekt wyceniany jest indywidualnie, w zależności od włożonej w niego pracy i od tego, czy będą wliczone koszty materiałów i wykonawców do jego realizacji. Przed rozpoczęciem pracy, należy przekazać projektantowi ważne dane techniczne, takie jak: wymiary wnętrza, rozplanowanie okien, drzwi, umiejscowienie sieci elektrycznej. W zamian otrzymuje się gotowy projekt, wraz z wizualizacją, użytymi materiałami i linkami do sklepów. Dzięki temu można zaoszczędzić sporo czasu przy wyszukiwaniu odpowiedniego stylu i kolorystyki pomieszczeń, a także poszczególnych elementów wyposażenia mieszkania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *