Etykietowanie produktów za pomocą etykieciarki

Od poprawnego i estetycznego opakowania produktów zależy nie tylko jego ładny wygląd, ale też jego popularność, sprzedaż itd. Nie jest bowiem tajemnicą, że większość osób… kupuje oczami. Trzeba też pamiętać, że estetyka musi iść tu w parze z wydajnością, od której zależą przecież zyski. Etykieciarki to urządzenia, które łączą w sobie wszystkie te cechy, oferując możliwości szybkiego pakowania przesyłek na podstawie dobrze znanych i doskonalonych metod.

Etykieciarka i jej zastosowanie w firmie

Za pomocą etykieciarek (https://izipak.pl/type/etykieciarki/) można etykietować mnóstwo różnych produktów, począwszy od pojemników, a skończywszy na opakowaniach zbiorczych. Zaletą tychże urządzeń jest ich wysoka precyzja, która wynosi aż +/- 0,5 mm! Etykietowanie produktów odbywa się na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest nakładania etykiet wprost z rolek, a drugim nadrukowanie etykiety bezpośrednio na przejeżdżającym opakowaniu. Etykieciarka może pracować automatycznie, jako urządzenie wplecione np. do linii produkcyjnej, ale też jako sprzęt działający ręcznie. W obydwu przypadkach konieczne jest odpowiednie zaprogramowanie urządzenia, choć w przypadku maszyn zautomatyzowanych proces ten jest znacznie bardziej złożony.

Charakterystyka metod etykietowania

Zależnie od wybranej technologii, etykietowanie produktów wygląda nieco inaczej. Jeśli etykieta jest gotowa np. w postaci rolki, to programowanie etykieciarki ogranicza się jedynie do określenia miejsca jej naklejenia. Czasem może być ona wyposażona w specjalną nakładkę, która umożliwi nadrukowanie napisów promocyjnych (np. okazja, promocja, wyprzedaż itd.).

Metoda Print and Apply

Technologia ta pozwala drukować etykiety w czasie rzeczywistym, to jest w momencie, gdy opakowanie przejeżdża np. pod drukarką. Dostępne na rynku rodzaje etykieciarek pozwalają na nadrukowanie grafik na tekturze, zwykłym papierze, tworzywie sztucznym, a także na niektórych foliach i taśmach. Treść takiej grafiki może być dowolnie modyfikowana przez operatora. Tak rozbudowane etykieciarki mogą np. współpracować z komputerem, który dzięki odpowiedniemu programowi graficznemu, pomoże zaprojektować właściwie wyglądającą etykietę. Wzory etykiet można tworzyć samemu albo też wykorzystując do tego celu zapisane wcześniej w pamięci komputera modele.

Mówiąc wprost, zastosowanie etykieciarek jest bardzo szerokie i zależy w głównej mierze od technologii naklejania etykiet. Wybór odpowiedniego urządzenia będzie też wiązał się z koniecznością odpowiedniego wdrożenia tej maszyny do procesu produkcyjnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *