Jak zadbać o piękny wygląd jesienią

Jak zadać o piękny wygląd jesienią? Z tym problemem boryka się wiele pań. Jesienią, gdy spadają temperatury, a na zewnątrz jest wietrznie i deszczowo, nasza cera narażona jest na uszkodzenia i podrażnienia, nasze włosy elektryzują się i plączą. Aby uniknąć tych problemów i przygotować się na nadejście zimy, należy odpowiednio dobrać pielęgnację i wykonywać zabiegi na skórę i włosy.

Panaceum na problemy

Co zrobić, by nasza skóra i włosy jak najmniej odczuwały negatywne skutki jesiennej aury? Zadbajmy o ich urodę ze zdwojoną siłą. Stosujmy bogate w składniki odżywcze kosmetyki i pielęgnujmy skórę i włosy regularnie. Najczęstszymi problemami, z jakimi borykamy się jesienią są:

  • przesuszone włosy – aby zadbać o ich nawilżenie należy stosować ochronne olejki chroniące włosy przed utratą wilgoci, dodatkowo przynajmniej raz w tygodniu należy stosować maskę regenerującą;
  • łamiące się paznokcie – używajmy kremów do rąk z dużą zawartością mocznika, a do prac domowych używajmy rękawic;
  • pękające naczynka na skórze twarzy – stosujmy preparaty z retinolem, do mycia najlepiej przyda się delikatna pianka do cery naczynkowej;
  • przesuszona skóra – codziennie stosujmy balsamy nawilżające, zrezygnujmy z mycia się mydłem na rzecz olejków.

Zachowanie piękna i urody wymaga regularności stosowania kosmetyków pielęgnacyjnych. Umilmy sobie jesienne, długie wieczory aromatyczną, nawilżającą kąpielą lub wybierzmy masaż relaksujący. Takie zabiegi pozwolą przetrwać jesień i zimę zachowując idealny stan skóry. Dbanie o włosy czy skórę może być częścią naszego wypoczynku i relaksu po długim dniu pracy. Połączmy przyjemne z pożytecznym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *