Zalety masażu ostukującego

Sportowcy, zarówno trenujący w zaciszu własnego mieszkania, jak i korzystający z siłowni czy miejskich deptaków do biegania z pewnością wiedzą jak ważna jest regeneracja mięśni. Często po treningach są one bardzo obolałe, potrzeba więc odpowiednich ćwiczeń rozciągających, oraz dodatkowych zabiegów rozprężających spracowane włókna naszego ciała. Ostatnio ciekawą alternatywą na pozbycie się zakwasów, dyskomfortu związanego z napięciem mięśniowych oraz innych problemów potreningowych jest masaż ostukujący. Zobaczmy więc jak to działa w praktyce.

Krótki opis techniki masażu

Masaż ten polega dosłownie na ostukiwanie ciała z wykorzystaniem dostosowanych urządzeń elektrycznych i odpowiednich końcówek. W zależności od trybu pracy oraz możliwości pistoletu wibracyjnego MediGun można dowolnie ustawiać prędkość uderzeń oraz siłę urządzenia. W efekcie osoba korzystająca z masażu uzyskuje odczucie bardzo podobne do masażu wykorzystującego stukanie pięściami lub krawędzią dłoni o ciało.
Technika masażu ostukującego zwanego inaczej tappingiem wykorzystywana jest często podczas zawodów sportowych, która przygotowuje mięśnie do pracy oraz rozluźnia je po dokonanym wysiłku. Zastosowanie metody przyczynia się do osłabienia napięć, poprawia również krążenie krwi oraz może pozytywnie wpłynąć na problemy z oskrzelami.

Wspomaganie spalania tłuszczu przez relaks

Zastosowanie odpowiedniej metody ostukiwania oraz urządzenia nie tylko poprawia kondycję mięśni, może również przyczynić się do usuwania tkanki tłuszczowej. System rytmicznych uderzeń jakie generuje typowy pistolet ostukujący pobudza komórki do działania zwiększając przy tym zużycie energii zmagazynowanej w tkance tłuszczowej. Wykorzystując masaż ostukujący można szybko zredukować objawy cellulitu oraz zniwelować skurcze mięśni.

Jeden sprzęt pomocny w wielu dziedzinach

Odpowiednio dobrany pistolet wibracyjny może spełniać wiele różnorodnych funkcji. Wykorzystując dodawane zwykle z produktem końcówki można między innymi zająć się masażem dużych grup mięśni, zregenerować mięśnie pleców i kręgosłupa, zająć się śladami cellulitu w obrębie kończyn dolnych czy brzucha a także rozmasować gruzły powstałe w wyniku intensywnych ćwiczeń. Zestaw ćwiczeń może być przeprowadzony dla każdej grupy mięśniowej, dzięki temu wpłynie na polepszenie kondycji naszego ciała i rozwój mięśni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *