Żyj EKO i postaw na EKO

Torby papierowe z uchwytem, naczynia jednorazowe ekologiczne czy też opakowania cukiernicze to artykuły, na które z całą pewnością trzeba postawić w obecnej dobie. Dlaczego? To oczywiste, ponieważ czas skończyć z plastikami. Tworzywa sztuczne to z jednej strony wynalazek wszech czasów, a z drugiej – istne utrapienie dla matki natury. To jeszcze jeden przykład na to, że nie ma rzeczy idealnych na świecie, bo wszystkie mają swoje wady, jak i zalety. 

Torby papierowe z uchwytem, naczynia jednorazowe ekologiczne oraz opakowania cukiernicze to ekologiczne wersje plastikowych toreb, naczyń czy opakowań. I bardzo dobrze, że w końcu zaczęliśmy podążać w tym kierunku i propagować postawy proekologiczne, bo czas ku temu najwyższy. Na szczęście coraz więcej osób wydaje się rozumieć te kwestie, ale nadal jeszcze nie brakuje i takich, którzy podchodzą do ekologii z lekceważeniem. Nie pozwalajmy na taką ignorancję, bo przecież „wszyscy jedziemy na tym samym wózku”, niestety, i wszyscy ponosimy konsekwencje różnych zachowań. 

Na zakończenie niniejszych rozważań dodajmy jeszcze, że dzisiaj śmieci produkujemy we wręcz zastraszającym tempie i dlatego też wokół nas tyle ich. A czy można temu jakoś zaradzić? Na pewno dobrym wyjściem byłoby oszczędniejsze pakowanie różnych artykułów. Ileż razy jest tak, że produkt jest opakowany i papierem, i folią. To po pierwsze, zwykłe marnotrawstwo, a po drugie, niepotrzebne produkowanie odpadów. Kiedyś pakowało się gównie w papier i mogło tak zostać. Dzisiaj mielibyśmy mniej problemów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *