Dofinansowanie otwarcia firmy

Niektóre osoby czują się jak ryba w wodzie pnąc się po szczeblach kariery w popularnych korporacjach. Cieszy ich docenianie ich pracy przez przełożonych, motywuje do lepszego działania niepowodzenie, które czasem się przytrafi, potrafią być pod telefonem w razie potrzeby, przedkładając nieraz pracę nad życie prywatne. Ale są też tacy, którzy do takiej pracy zupełnie się nie nadają. Nie wyobrażają sobie codziennej presji, stresu i frustracji. Chcą być panem własnego losu i zarządzać własną firmą.

Jak otrzymać dotację na własną firmę

Dobry pomysł na siebie to połowa sukcesu. Większość ludzi ma jakieś pasje, które mogą przekuć w bardzo intratny biznes. Jeśli jeszcze uda się znaleźć niszę, w której nie ma zbyt dużej konkurencji, jest spora szansa, by uczynić z hobby główne źródło dochodu. Pozostaje jeszcze kwestia pieniędzy na rozpoczęcie działalności. Tu może pomóc dofinansowanie z urzędu pracy, która jest przyznawana bezzwrotnie tym, którzy spełnią określone warunki, czyli:

  • Posiadają status osoby bezrobotnej
  • Nie są studentami studiów dziennych
  • Nie prowadzili innej działalności przez ostatnie 12 miesięcy
  • Nie odmówili podjęcia proponowanej pracy
  • Nie otrzymali wcześniej żadnej innej dotacji

Po złożeniu wniosku należy poczekać na decyzję. Urząd oceni kwalifikacje, umiejętności, doświadczenie oraz planowany biznes. Po otrzymaniu pozytywnej odpowiedzi na złożony wniosek, wystarczy podpisać umowę i czekać na przelew środków. Potem nadchodzi czas na założenie firmy.

Jak założyć firmę

Aby zarejestrować własną działalność, należy wypełnić formularz CEIDG. Należy podać w nim rodzaj działalności, formę opodatkowania, wskazać, kto będzie prowadził księgowość oraz podać osobisty rachunek bankowy. Po zarejestrowaniu firmy można założyć konto firmowe i tylko dokonać stosownej zmiany w dokumentacji CEIDG. Jeśli nie wiadomo, któremu bankowi powierzyć swoje finanse, można skorzystać z Internetu sprawdzając ranking kont firmowych. Po założeniu konta trzeba również pamiętać o poinformowaniu o tym fakcie Urzędu Skarbowego oraz ZUSu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *