Mieszkanie w stylu boho – jakie rolety wybrać

Styl boho jest wielokulturowy i czerpie inspiracje z Afryki, Ameryki Południowej, a nawet z Australii. Cechuje się bogactwem kolorów, dla których bazą są najczęściej stonowane kolory ścian, mebli czy rolet. Aranżacje w stylu boho są różnorodne i bardzo kolorowe. Kwiatowe i etniczne wzory znajdują się na dywanach, kocach, poduszkach i są znakomitym akcentem kolorystycznym dla naturalnych i stonowanych elementów wyposażenia, takich jak bambus, drewno, wiklina, len czy bawełna. Jakie rolety do wnętrza w stylu boho? Rozwiejemy wszystkie wątpliwości!

Mieszkanie w stylu boho – jakie rolety

Producenci oferują wiele możliwości, takich jak tradycyjne rolety materiałowe, rolety dzień noc, plisy czy rzymskie. Każdy z tych wariantów ma swoje zalety. Wnętrza w których ważnym akcentem są wzory etniczne, kwiaty czy cętki drapieżnych zwierząt na tkaninach, marokańskie dywany czy plecione makramy na ścianach powinno mieć odpowiednio zaaranżowane okna, które byłyby jego dopełnieniem. Idealnym pomysłem są rolety rzymskie, ponieważ są bardzo efektowne i świetnie się nadają do nasyconego kolorami boho.

Rolety rzymskie – dlaczego warto je wybrać

Tego rodzaju systemy osłaniania okien są bardzo dekoracyjne. Po podciągnięciu rolet powstają efektowne fałdy, które tworzą niesamowity klimat i bardzo przytulny nastrój. Dzięki temu, że rolety są dostępne w bogatej palecie kolorystycznej, można wybrać zarówno pastelowe, jasne odcienie, będące tłem dla kolorowych, etnicznych dodatków, jak i w motywy roślinne, kwiaty czy wzorzyste motywy, współgrające z kolorowymi pledami, kocami czy poduszkami. Osłony okienne tego typu świetnie się sprawdzą we wnętrzach w stylu boho, ponieważ oprócz wysokich walorów wizualnych są także bardzo praktyczne.

Najlepszy pomysł na dekoracje okna w stylu boho

Osłony rzymskie są ozdobą nie tylko okna, ale i całego pomieszczenia boho. Styl ten jest niezwykle różnorodny, ale przytulny dlatego rolety w stylu rzymskim idealnie do niego pasują. Mogą być montowane do ściany lub do sufitu albo montowane w świetle szyby. Osłony rzymskie w systemie RVS są bardzo nowoczesnym i wygodnym rozwiązaniem, ponieważ zapewniają swobodę w zasłanianiu dowolnej części okna, nie utrudniając przy tym otwierania skrzydeł okiennych. Rolety mają bardzo wygodne sterowanie łańcuszkowe lub elektryczne, a dzięki samohamującemu mechanizmowi można je ustawić na dowolnej wysokości, regulując pozom nasłonecznienia według własnego uznania.
Roleta rzymska to znakomita dekoracja okienna, która jest także bardzo praktyczna i wygodna w użytkowaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *